Κορονοϊός: Στη Λακωνία Παπαγεωργίου & Τσιόδρας για τα κρούσματα σε αλλοδαπούς εργάτες γης
Στη Λακωνία μεταβαίνει ο γγ Πολιτικής Προστασίας, Βασίλης Παπαγεωργίου, συνοδευόμενος από τον γγ Δημόσιας Υγείας, Παναγιώτη Πρεζεράκο και τον πρόεδρο της Επιτροπής Εμπειρογνωμόνων του υπουργείου Υγείας, καθηγητή Σωτήρη Τσιόδρα, μετά τον εντοπισμό κρουσμάτων Covid-19 σε αλλοδαπούς εργάτες γης της περιοχής.
![Κορονοϊός: Στη Λακωνία Παπαγεωργίου & Τσιόδρας για τα κρούσματα σε αλλοδαπούς εργάτες γης](https://cdn.onmmd.gr/img/1200/675/85/2020/09/28/TSIODRAS1.jpg?t=6nxzgjilu29-N4hCQYpnVw)
Συγκεκριμένα, θα επισκεφθούν περιοχές του Δήμου Ευρώτα, καθώς και τη Δημοτική Ενότητα Μολάων, όπου θα έχουν συναντήσεις με όλους τους αρμόδιους τοπικούς φορείς, σε συνέχεια αύξησης κρουσμάτων Covid-19 στην περιοχή μεταξύ αλλοδαπών εργατών γης.
Σκοπός της επίσκεψης είναι η επιτόπια εκτίμηση της κατάστασης και ο καλύτερος δυνατός συντονισμός των τοπικών Αρχών για τη λήψη όλων των απαραίτητων μέτρων μείωσης της διασποράς του κορονοϊού.