Γιατί όλοι ποστάρουν ασπρόμαυρες φωτογραφίες στο Facebook;
Η απάντηση πίσω από τη νέα «social media μόδα» των ημερών και η οργισμένη αντίδραση μιας 36χρονης.
![Γιατί όλοι ποστάρουν ασπρόμαυρες φωτογραφίες στο Facebook;](https://cdn.onmmd.gr/img/1200/675/85/2016/09/07/1643633216548-534159368-image.jpg?t=yJVPs77zzxNdzivIUlp7-Q)
Σίγουρα θα έχεις δει πως τις τελευταίες μέρες οι γυναίκες στο Facebook αλλάζουν τη φωτογραφία προφίλ τους βάζοντας μια ασπρόμαυρη φωτογραφία τους και γράφουν "αποδέχομαι την πρόκληση" ή #challengeaccepted.
Η νέα social media τρέλα είναι μια μορφή εκστρατείας για την ενημέρωση και την καταπολέμηση του καρκίνου του μαστού και μια 36χρονη, η οποία κατάφερε να βγει νικήτρια από την ασθένεια, είχε να πει ορισμένα πράγματα για τις φωτογραφίες των χρηστών του δημοφιλούς κοινωνικού δικτύου.
Διαβάστε περισσότερα στο Queen.gr